Latviskas nodarbības

Šis „Sveika, Latvija!” ceļojums bija ļoti nozīmīgs un iespaidīgs man.

Šogad bija četri ceļojuma posmi, jo pandēmijas dēļ bija trīs gadu bērni kas piedalījās. Es piedalījos otrā posma, no 13 jūlija līdz 23 jūlijam. Mēs bijām 11 bērni, 13 līdz 16 gadiem, ar četriem vadītājiem, un daudzi dalībnieki bija no Minesotas.

Pa ceļam uz Latviju, lidojumi aizkavējās, tātad mēs ar dažiem no Kanādas tikai ieradāmies 2os no rīta to dienu pēc oficiāli sākās ceļojums.

Dienas kārtība bija apmēram tā, ka no rīta ēdām brokastis astoņos un sakārtojām mantas, tad braucām pāris stundas autobusā uz nākamo pilsētu. Mēs parasti apstājāmies pa ceļam lai apmeklēt kādu muzeju vai nodarbību, un tad tālāk uz viesnīcu un pusdienām jaunajā pilsētā. Pēc iekārtošanās bija vēl nodarbības līdz vakariņu laika, un tad rīkojām aktivitātes un piedalījāmies vēl nodarbībās. Pašā vakarā mēs satikāmies viesnīcas priekšistabā un runājām par dienu, un tad bija naktsmiers.

Viss kopā palikām desmit dienas, un gandrīz katru dienu redzējām jaunu pilsētu. Maršruts bija tāds ka mēs pavadījām divas dienas Rīgā, tad devāmies uz Kuldīgu, Liepāju, un Jaunpili katrā vienu dienu, tad uz Valmieru trīs dienas, un atpakaļ uz Rīgu beidzamām divām dienām. Viss notika diezgan ātri, jo mums bija ļoti noteikta dienas kārtība, un retie momenti kad mēs varējām ievilkt elpu bija autobusā, kur nebija daudz ko darīt izņemot gulēt.

Tur bija dažas īpaši interesantas nodarbības kurās mēs dabūjām piedalīties. Pirmkārt, Rīgā, ceļojuma sākumā, mēs dabūjām spēlēt basketbolu ar vienu olimpisku sportistu. Mūs Kuldīgā pavadīja pa pilsētu minibusā, un vēlāk bridām pa Alekšupīti. Liepājā mēs peldējām mazliet Baltijas jūrā, arī ja bija baigi auksts ūdens, un Jaunpilī mūs aicināja uz viduslaiku pavadījumu pa pili. Starp Jaunpili un Valmieru mēs apstājāmies Ādažos un redzējām NATO militāra bāzi. Tas bija ļoti interesanti, un es daudz iemācījos no zaldātiem no visādām valstīm. Tas bija iespaidojošs piedzīvojums, jo viņi parasti nelaiž nemilitāriskus cilvēkus bāzē, un bija gods tur būt. Valmierā mēs satikāmies ar jauniešiem no vienas Latvijas mūzikas skolas, un mēs pavadījām daudz laiku tur ar viņiem. Mēs spēlējām visādas spēles kopā, gājām sajūtu parkā, un beigās viņi mums nospēlēja jauku koncertu. Arī Valmierā, mēs Burtnieku ezerā gājām ar airu dēļiem, ko viņi tur sauc par sup, un vēlāk mācījāmies par pirts tradīcijām, tad gājām pirtī. Reiz mēs tikām atpakaļ Rīgā, mēs piestājāmies okupācijas muzejā, un tad vēlāk gājām uz brīvības pieminekli.

Par laimi, mēs visi izvairījāmies no Kovida ceļojumu laika. Mēs kopā redzējām visu ko no Latvijas, un man šķiet ka šis ceļojums bija to vērts. Man ir ļoti labs iespaids par šo vienreizējo piedzīvojumu, un es ļoti pateicos par jūsu atbalstu.

Liene Zubāne

Mana vasara

Mana brīnišķīgā vasara sākās Garezerā, kur es biju visu jūliju. Gaŗezerā es iepazinos ar jauniem cilvēkiem un daudz ko iemācījos Gaŗezera skolā. Manas nodarbības bija valoda, vēsture, literatūra, tautas dejas, dziedāšana un vēl citas. Mana mīļākā bija dziedāšana. Daži no Gaŗezera

notikumiem bija 4-2 volejbola nedēļas nogale, Ukrainas nakts, karoga spēle un izlaidums. Man bija fantastisks laiks Garezerā, kas bija pilns ar brīnišķīgiem latviešu draugiem, lieliskiem skolotājiem un neaizmirstamām atmiņām.

Nākamajā vasaras daļā ietilpa ceļojums ‘Sveika Latvija’. Latvijā pavadījām desmit dienas, braukājot pa Latviju un redzējām tik daudz fantastiskas pilsētas. Mana mīļākā bija Liepāja, jo tā bija tik skaista un mēs dabūjām apskatīt vienu no Kristapa Porziņģa basketbola laukumiem. Mēs arī apskatījām visu Rīgu kas man arī ḷoti patika, piemēram, brīvības pieminekli, Pētera baznīcu, Latvijas Nacionālo bibliotēku un daudz ko citu. Mums paveicās satikt Latvijas prezidentu Egīlu Levītu kas bija neaizmirstāms piedzīvojums. Daži no maniem mīļākajiem brīžiem bija Gotiņas gatavošana, volejbola spēlēšana pludmalē pie Baltijas jūras un pastaiga Gaiziņkalnā. Man patika arī iespēja nogaršot visus gardos latviešu ēdienus, piemēram, svaigos pīrāgus, frikadeļu zupu, Biešu zupu un karbonādi. Es ar draugiem katru dienu kad bija iespēja gājām uz ‘Rimi’ veikaḷu nopirkt pīragus. Vēl dažas jautras lietas ko darījām brauciena laikā, bija tikšanās ar Latvijas profesionālo bobslejistu Juri Šicu, kā arī satikām dažus latviešu skolēnus, kuri mācās Gaigalavas skolā. Bija tik forši redzēt, kāda ir skola Latvijā. Viena lieta, kas man ļoti nepatika, bija cietuma muzejs, jo viņi pret mums izturējās kā pret cietumniekiem, un apsargs bija biedējošs. Turklāt es lieliski pavadīju laiku Latvijā un noteikti drīz atgriezīšos. Došanās uz Latviju un satikšanās ar daudziem jauniem latviešu draugiem no Amerikas un dažiem no Latvijas bija manas vasaras spilgtākais notikums.

Paldies, Alek Kness

Mana 2022 gada vasara

Piedalīties Garezera vasaras vidusskolā, šo vasaru bija ļoti jauki. Es ieguvu daudz dažādas pieredzes, un arī mācījos pa Latvijas kultūru. Garezers palīdzēja uzlabot manu latviešu valodu un uzzināt vairāk pa Latvijas vēsturi. Es iepazinos un sadraudzējos ar jauniem latviešiem no Amērikas kas bija tik jauki un esmu pateicīga pa to. Katru dienu, izņemot Svētdienās mums bija klasēs no rīta. Šogad, primās klases priekšmeti bija: latviešu valoda, ģeogrāfija, ētika, ticības mācība, koris, folklora, dejošana, un mākslas vēsture. Visi skolotāji bija ļoti labsirdīgi un es daudz iemācījos no šīm klasēm. Es domā man vismīļākās klases šogad bija 1) latviešu valoda, jo mēs strādājām pie gramatikas un tas palīdzēja uzlabot man ar runāšanu, 2) dejošana, jo man ļoti patik mācīties un dejot latviešu tautas dējas, un 3) man patika folklora, jo mēs dziedājām daudz tautas dziesmas kas man ļoti patika. Es domā vismīļākās lietas bija visas mūsu vakara nodarbības, tā kā karoga spēle, pēdējais dancis, un lielais noslēguma koncerts kur mēs dejojām un dziedājām. Viss bija ļoti jautri un man bija brīnišķīgs laiks.

“Sveika Latvija” ceļojums bija tik lielisks pārdzīvojums un es varēju turpināt pavadīt laiku ar manu jauno draudzeni ko es satiku Garezerā, bēt man arī patika kad es vareju satikt jaunus latviešus, un sadraudzēties vēl ar jauniem latviešiem. Tas bija ļoti foršs. Man ļoti patika ēst visus dažādus latviešu ēdienus tā kā: frikadēļu zupa, aukstā zupa, debessmanā un karbonāde. Pēc manām domām, viena no manām vismīļakām vietām bija Kuldīga, Kurzemē. Man ļoti patika Kuldīga jo Kuldīga bija maza un ļoti skaista pilsēta. Pa pilsētu staigāja tik daudz klaiņojošu kaķi, kas man patika. Kuldīgā arī atrodas Ventas Rumba kur mēs gaijām peldēt un tā noteikti bija viena no manām vismīļākām nodarbībām ko mēs darījām ceļojumā. Kuldīga arī ir viena pilsēta kur mana vecvecmama dzīvoja, un tas bija forši redzēt kur viņa dzīvoja kad viņa bija manā vecumā. Man arī ļoti patik Liepāja, kas ir arī Kurzemē jo mēs gājām peldēt Baltijas Jūrā. Dažas citas nordarbības, kas palika atmiņā bija redzēt Cēsis, Rundales pils, taisīt Gotiņas Sķrīveru fabrikā, un satikties ar Latvijas Valsts Prezidentu, Egils Levīts. Tas bija ļoti ļoti forši un interesanti un es esmu patiecīga ka mēs to varējām darīt. Noteikt, šis ceļojums bija vislabākā lieta no manas vasaras un es esmu tik priecīga un pateicīga ka es varēju redzēt tik daudzas vietas Latvijā, manas ģimenes dzimteni un visas draudzības un atmiņas ko es ieguvu. Liels Paldies!! 🙂

Sirsnīgi,
Emīlija Kness

X