LATVIJA PĒC IKP DAĻAS IEŅEM PIRMO VIETU PALĪDZĪBĀ UKRAINAI

lsm.lv – 2022. gada 12. oktobrī

       Latvija ierindojusies pirmajā vietā starp valstīm, kas visvairāk ziedojušas Ukrainai saistībā ar valsts iekšzemes kopproduktu (IKP), tviterī 12. oktobrī sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
Pēc Ķīles Pasaules ekonomikas institūta datiem, Latvija no šā gada 24. janvāra līdz 3. oktobrim Ukrainai ir ziedojusi 0,9% no valsts IKP. Otrajā vietā ar 0,8% no sava IKP ir Igaunija, bet trešajā vietā starp aktīvākajiem ziedotājiem ir Polija ar 0,5% no valsts IKP.
Latvija ir ziedojusi 314 miljonus eiro, kas ir 16. augstākais rādītājs pasaulē. Lielākā daļa Latvijas ziedojumu, 298 miljoni eiro, ir tieši militāriem mērķiem, tas ir astoņu augstāko skaitli pasaulē.
Igaunija kopumā ziedojusi 263 miljonus eiro. Aptuveni 258 miljoni eiro tika novirzīti militārai palīdzībai. Polija ir piešķīrusi gandrīz 3 miljardus eiro, kur lielākā daļa jeb 1,82 miljardi eiro tika novirzīti militārai palīdzībai. Polija arī sniedza Ukrainai finansiālu palīdzību vairāk nekā viena miljarda apmērā.
Ceturtajā vietā ierindojusies kaimiņvalsts Lietuva ar saziedotiem 244 miljoniem eiro, kur militārajai palīdzībai novirzīti 187 miljoni eiro.
Kopumā Eiropas Savienības (ES) valstis Ukrainai ziedojušas 16,2 miljardus eiro. Lielākais īpatsvars jeb 12,3 miljardi eiro ir finansiālais atbalsts Ukrainai, bet 2,5 miljardi eiro novirzīti militāriem mērķiem.
Lielāko daļu jeb 52,3 miljardus eiro Ukrainai ziedojušas ASV. Lielākā palīdzība tika novirzīta militārajiem spēkiem, ieguldot 27,6 miljardus eiro. Finansiālā palīdzība sasniedza 15,2 miljardus eiro, bet humānā palīdzība – 9,5 miljardus eiro.

X